• 0.00

پارچه ­های مانتویی و هرچه باید از آنها بدانید

پارچه ­های مانتویی و هرچه باید از آنها بدانید

مانتو، متداول­ترین پوشاک بانوان ایرانی است و عوامل بسیاری در انتخاب آن اثرگذار است.

به عنوان مثال در فصول تابستان و زمستان که آب و هوا تغییرات مشهودی دارد؛ جنس پارچه نیز عوض می­شود. بهترین پارچه­های مانتویی با توجه به افزایش دمای هوا، پارچه­ای است که ضخیم نباشد، چروک نشود و ....

 

 

مانتو، رایج­ ترین پوشاک زنان ایرانی، برای حضور در جامعه است. به همین دلیل حداقل یک بار به ذهن هر بانوی ایرانی، این پرسش خطور کرده است که: برای مانتو چه پارچه­ای بخرم؟ در انتخاب یک مانتو، عوامل بسیاری نظیر جنس پارچه، ضخامت آن، مدل مانتو، سایز آن و... اثرگذار است. انتخاب بهترین پارچه برای مانتو تابستانی، باتوجه به گرمی هوا، معیارهای خاص خود را دارد. مثلا ضخیم نباشد، بر اثر حرارت چروک نشود، آثار تعریق به طور فاحش بر روی آن مشاهده نشود و ....

در این بخش از مقاله به معرفی پارچه­های مانتویی می­پردازیم که شما می­توانید پارچه مانتو جدید خود را با مراجعه به پارچه سرای پرستو تهیه کنید. گرفتن قیمت و خرید آنلاین پارچه مانتویی در سایت این فروشگاه ممکن است.

 

پارچۀ نخی، پارچه مانتویی ارزان پارچه سرای پرستو

پارچه­های نخی، یکی از بهترین پارچه­ های مانتویی اند که آنها را به عنوان پارچه مخصوص مانتو تابستانی می­شناسیم. اکثر کسانی که با پارچۀ نخی سر و کار دارند این پارچه را با لقب «خنک» معرفی می­کنند و آن را بهترین پارچه برای مانتو تابستانی می­دانند. علت آن، این است که پارچۀ نخی از الیاف ویسکوز و یا درصد زیادی پنبه ساخته می­شود و  به راحتی هوا را از خود عبور می­دهد و باعث خنک شدن بدن می­شود. اگرچه از بهترین پارچه­های مناسب فصل تابستان و مانتو تابستانه، پارچه نخی باشد اما معایبی هم دارد. مثلا خیلی زود چروک می­شود و این احتمال را داراست که بر اثر شست­وشو آب برود. به هرحال، پارچه ارزان، بی­عیب نیست.

پارچۀ کرپ

پارچۀ کرپ بر اساس بافت، به دو نوع تقسیم می­شود: 1. نوع سخت و پیچ­خورده 2. نوع نرم یا کرپ شرقی

الیاف این پارچه از ابریشم، پشم یا پلی­استر است و ظاهر آن، به حالتی پیچ­خورده، توری شکل است. معروف­ترین نوع این پارچه بر اساس جنس الیاف، حاصل ترکیب ابریشم، چسب و مواد طبیعی اولیه است.

پارچۀ فاستونی، پارچه مانتو مجلسی و رسمی  فروشگاه پارچه سرای پرستو

هرگاه اسم پارچۀ فاستونی می­آید؛ لباس­های رسمی مثل کت­وشلوار و مانتوهای رسمی به ذهن خطور می­کند.

به طور کلی، لیست قیمت پارچه مانتویی بسیار متغییر است. پارچۀ فاستونی هم از این تغییر قیمت مستثنی نیست. از بسیار ارزان دارد تا بسیار گران و علت آن جنس و کیفیت الیاف آن است. در بافت این پارچه از انواع نخ­های ترکیبی پشم و پلی­استر یا پشم و کرک استفاده می­شود.

پارچۀ جین

پارچۀ جین مورد استفاده برای دوخت مانتوهای پاییزه و بهاره، انواع مختلفی در بازار دارد: ضخیم، نازک یا کاغذی، کشی و غیر کشی

شاید برایتان جالب باشد علت اینکه، اکثر مردم پارچۀ جین را با نام lee می­شناسند؛ این است که اولین کارخانۀ تولیدکنندۀ این پارچه لی نام داشت.

پارچۀ ریون:

ریون، پارچه عمده­ای مانتو است، زیرا ضخامت کم، قیمت مناسب و خاصیت کششی دارد.

پارچۀ کتان:

پارچۀ کتان از سری پارچه­های گیاهی است و از گیاهی به همین نام تولید می­شود. این پارچه انواع مختلفی دارد: لایت، پیچ و ضخیم.

نوع لایت این پارچه دارای خاصیت کشسانی است و کمتر چروک می­شود. این پارچه برای دوخت مانتوهای پاییزه مناسب است.

کتان پیچ، مناسب برای مانتوهای بهاره و تابستانی پرستو است. بافت این پارچه طوری است که می­توان آن را برای دوخت انواع مانتوها استفاده کرد.

نوع دیگر کتان، ضخیم نام دارد و برای مانتوهای زمستانی مناسب است.

حالا پس از آشنایی با انواع پارچه، زمان خرید انواع پارچه مانتویی فرا رسیده است!


پشتیبانی 09029740070 و پشتیبانی 07733564960 ⚠️مدیریت(لطفا فقط پیامک ارسال شود09173109003)

تمام حقوق برای پارچه سرای پرستو محفوظ می باشد |